ПнВтСрЧтПтСбНд

1. Участь у ЗНО-2019 візьме рекордна кількість учасників

Для участі у тестуванні цього року зареєстровано 354 особи. Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами є українська мова і література, історія України та математика.

 

 

2. Педагогічні працівники зможуть обирати місце підвищення кваліфікації

В Україні триває робота з розробки проекту постанови КМУ, яка визначить механізм реалізації норми закону «Про освіту», що надає право педагогічним працівникам підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктах освітньої діяльності.

 

 

3. МОН планує реформувати систему ЗНО

Основними змінами можуть стати збільшення кількості обов’язкових тестових предметів для випускників шкіл, а також впровадження дворівневого ЗНО з української мови та математики.

 

 

4. Атестація педагогічних працівників закладів професійно-технічної освіти області

24 квітня 2019 року завершила роботу атестаційна комісія області. 82 педагогічних працівника закладів професійно-технічної освіти успішно пройшли атестацію 3-го рівня. Представники освітніх закладів мали можливість прозвітувати про свою педагогічну діяльність за останні п'ять років.

 

 

5. Відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів географії та економіки

На виконання плану роботи НМЦ ПТО у Чернівецькій області на базі Чернівецького професійного ліцею автосервісу 23 квітня 2019 року відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів географії та економіки у формі методичної вітальні на тему: «Впровадження технологій активного навчання і виховання учнів при вивченні географії та економіки».

На семінарі йшлося про: - необхідності реформування галузі професійно-технічної освіти з метою якісної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, було зроблено акценти на необхідність розширення застосування в навчально-виховному процесі ЗП(ПТ)О технологій активного навчання і виховання учнів; - розвиток підприємницької освіти; - підвищення рівня професійної майстерності педагога; - результати проведення в Сокирянському вищому професійному училищі предметного тижня економіки.

Також колегам продемонстровано пристендовий урок географії на тему: «Індія. Особливості структури економіки країни, що розвивається» та проведено «круглий стіл» щодо обміну думками з проблем, які піднімалися.

В результаті роботи узагальнено пропозиції та досвід застосування технологій активного навчання і виховання учнів при вивченні географії та економіки, підготовлено відповідні рекомендації для педагогічних працівників.

 

 

6. Акція «Розмалюй Великодню писанку – символ єднання українців»

Напередодні Великодніх свят учні закладів професійно-технічної освіти області взяли участь в акції «Розмалюй Великодню писанку – символ єднання українців», що проводилась за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

Метою акції є об’єднання дітей та молоді сходу і заходу України та демонстрація прагнення миру шляхом обміну Великодніми писанками.

Великодні подарунки від учнів Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького професійного ліцею сфери послуг та Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці для дітей-сиріт Лисичанського реабілітаційного центру відправлено на схід.

Солодощі, книги та писанки учні й педагоги Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки передали для діток дошкільного дитячого закладу «Червона шапочка» (завідувач Каплун Л.Я.) у місто Красногорівка Донецької області.

Великодні писанки та солодощі від учнів Ставчанського професійного ліцею були передані у місто Красногорівка Донецької області, а саме вихованцям Красногорівської ЗОШ І-ІІ ступенів №4.

Черговий раз учні закладів професійно-технічної освіти області довели, що Україна  - єдина, схід і захід разом. Всі діти і молодь України прагнуть, щоб у державі якнайшвидше запанував мир.