ПнВтСрЧтПтСбНд

 

  24-25 січня 2019 р. у Києві відбувся 4-й Національний семінар «Професійна освіта України». Організаторами семінару виступили ГО «Волинський ресурсний центр» та Міністерство освіти і науки (МОН) за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Структура семінару включала декілька панельних дискусій:

- Управління та фінансування у сфері професійної освіти.

- Якість професійної освіти та професійні кваліфікації.

- Проект Європейського Союзу. Пріоритетно-галузеві підходи до центрів професійної досконалості та критерії їх відбору.

  Представниками Чернівецької області на семінарі були: директор Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Палійчук О.М. та директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області Микитюк С.М.

  Від імені Програми «U-LEAD з Європою» керівниця Групи секторальних реформ Аня Фішер привітала учасників і наголосила на важливості залучення регіональних управлінців до процесу розробки національної політики. Серед інших доповідачів були представники МОН, Київської міської державної адміністрації, Верховної Ради, Міністерства фінансів, Міністерства соціальної політики та Мінрегіону.

  Модератором дискусії виступив перший заступник міністра освіти і науки  Хобзей, який висвітлив проблеми, пов'язані з фінансуванням поточної системи ПТО та поділився з учасниками останніми новинами про перебіг реформи ПТО в цілому. Керівники обласних управлінь освіти висловили готовність взяти на себе повну відповідальність за управління ПТО, але вимагали чіткого розподілу ролей та адекватного фінансування.

  Організатори сeмінару ознайомили учасників з матeріально-тeхнічною базою одного із закладів профeсійної освіти будівeльного профілю м. Києва, який має сучасний Навчально-практичний цeнтр зварювального виробництва та НПЦ будівeльного напрямку “Кnauf”. Також відбулася презентація результатів дослідження ринку праці у Рівненській та Львівській областях.