ПнВтСрЧтПтСбНд

    На виконання наказів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 10.04.2018 № 165 та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області від 10.04.2018 №6а «Про організацію Школи розвитку професійної компетентності методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в міжкурсовий період підвищення кваліфікації» (надалі – Школи) упродовж трьох тижнів, з 09 по 25 жовтня 2018 року, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» та Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки в рамках ІІІ етапу Школи організовано проведення стажування новопризначених методистів «Досвід – джерело педагогічної майстерності».

   Відповідно до програми навчання проводилось за очно-дистанційною формою навчання у вигляді вебінарів (на базі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки) і практикумів (на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»). За весь період стажування для учасників проведено п’ять вебінарів та чотири практикуми.

  Організаційний та науково-методичний супровід стажування й наставництва забезпечив Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернівецькій області в особі директора С.М. Микитюк та методиста Є.І.Горбан.

   Основними питаннями, що виносилися на обговорення учасників вебінарів стали: планування методичної роботи на основі матеріалів діагностичних досліджень рівня професійної компетентності педагогічних працівників; організація системи методичної роботи на діагностичній основі; організація роботи щодо оновлення, вивчення змістовності та якості навчально-плануючої документації, комплексно-методичного забезпечення предметів і професій; вивчення якості підготовки майбутніх кваліфікованих робітників; методичний супровід роботи з обдарованою учнівською молоддю; інформаційно-комунікаційні технології в методичній роботі тощо. У ролі наставників стажерів виступили педагогічні працівники Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, а саме: Писаревська Г.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи; Кавнічук О.К., заступник директора з навчально-виховної роботи; Висоцька Я.О, методист.

  У ході практикумів стажери вивчали питання щодо методичного супроводу кар’єрного зростання (підвищення кваліфікації, стажування, атестація, визначення результатів роботи) педагогічних працівників, надання методичної допомоги педагогічним працівникам; організації роботи щодо виявлення, вивчення, узагальнення, поширення кращого педагогічного досвіду; організації дослідно-експериментальної роботи у навчальному закладі. Досвідом роботи із зазначених тем з слухачами ділилася методист ліцею, спеціаліст вищої категорії Симонова Л.М.

  Учасники виконали ряд практичних вправ на складання індивідуальних планів розвитку професійної компетентності педагогічних працівників; проведення діагностики професійної підготовки педагогів, вивчення їх педагогічних проблем; оформлення картки педагогічного досвіду; оформлення самоаналізу уроку теоретичного та виробничого навчання; моделювання документації з атестації (характеристики, атестаційні листи) педагогічних працівників; формування електронного портфоліо методиста; складання опису кращого педагогічного досвіду; моделювання; створення та наповнення блогу методиста.