ПнВтСрЧтПтСбНд

Учасниками методичного форуму стали директор Навчально-методичного  центру  професійно-технічної  освіти у Чернівецькій області Микитюк С. М.; методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області Горбан Є.І.; директор Професійно-технічного училища №8 Цвірінько Р.С.; адміністрація готельно-ресторанного комплексу «Орлине гніздо»; старші майстри Юріїв М.В., Ботук М.В.; викладачі спеціальних дисциплін, майстри виробничого навчання з підготовки кваліфікованих робітників туристичної галузі Професійно-технічного училища №8 та Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ.

      Роботу семінару-практикуму відкрила Микитюк С. М., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Чернівецькій області, яка окреслила цілі, мету, коло питань означеного заходу. Значну частину свого виступу Микитюк С. М. присвятила питанням започаткування та розвитку співпраці ЗП(ПТ)О регіону з аналогічними навчальними закладами Латвії. Зокрема, йшлося про кроки, зроблені у зазначеному напрямку, а саме: підписано міжурядові, міжгалузеві та регіональну угоди про співпрацю; відбувся обмін делегаціями на регіональному рівні між керівництвом та топ-менеджерами Ризького технікуму туризму і творчої індустрії та регіональними ЗП(ПТ)О. 

      Питання формування «м’яких» компетентностей як універсальних навичок європейського рівня (Soft skills) у своєму виступі торкнулася методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області Горбан Є. І.

      Представники адміністрації готельно-ресторанного комплексу «Орлине гніздо» презентували учасникам семінару-практикуму туристичні об’єкти та послуги, докладно ознайомили з наявною кількістю та якістю різноманітних туристичних об’єктів, пропонованих до послуг споживачів, алгоритмом їх діяльності.

     Під час теоретичного модулю учасники форуму переглянули та обговорили відеопрезентаційне повідомлення «Перевернуте навчання як одна з ключових тенденцій освітніх технологій сучасності» (Горбан Є. І., методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області), інтерактивну лекцію «Модель формування особистості фахівця туристичної сфери в умовах розбудови індустрії туризму» (Палагнюк І. Ю., заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТУ №8), відеоогляд «Туристичний потенціал Буковини: сильні та слабкі сторони» (Лелюк О. В., викладач спеціальних дисциплін ЧВКУ КНТЕУ, голова громадської організації працівників туристичного супроводу Буковини, голова громадської організації «Палітра Буковини»).

      Модуль «Тренінги як основна форма навчання і передачі інформації» включав кроки, спрямовані на практичне опанування учасниками методичного форуму елементами сучасних освітніх таких технологій як Інтелект-карти та тайм-менеджмент. Зокрема, увазі присутніх було запропоновано інтерактивне демонстраційне заняття «Креативні методи сучасного освітнього процесу на прикладі Mind mapping (Інтелект-карти)», яке провела Ріпка Л. В., викладач спеціальних дисциплін ПТУ №8, голова обласного методичного об’єднання з професійної підготовки кваліфікованих робітників туристичної галузі ЗП(ПТ)О області. Учасники семінару-практикуму з великим  задоволенням виконували практичні вправи з моделювання Інтелект-карт.  Застосування технології тайм-менеджменту у роботі педагога ЗП(ПТ)О у ході міні-тренінгу продемонструвала учасникам семінару-практикуму методист НМЦ ПЯТО у Чернівецькій області Горбан Є. І.

      Учасники динамічного круглого столу «Компетентнісний підхід як спрямованість навчально-виховного процесу на досягнення результату» в ході дискусії погодилися з думкою про те, що в умовах реформування системи освіти загалом, і П(ПТ)О зокрема, проблема формування професійних профільних компетентностей майбутнього кваліфікованого робітника сфери туризму є надзвичайно актуальною.

      Семінар-практикум завершилася обговоренням, прийняттям рекомендацій учасників, підведенням підсумків роботи та врученням сертифікатів. Програма семінару-практикуму виконана у повному обсязі.