ПнВтСрЧтПтСбНд

     Відповідно до плану роботи ліцею, з метою підвищення інтересу учнів до вивчення фізики та астрономії, збагачення їх кругозору та інтелекту додатковими знаннями,  з 1 по 5 квітня 2019 року у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг відбувся предметно-методичний тиждень фізики та астрономії.

  1 квітня організовано та проведено розгорнуту тематичну виставку стіннівок «Сторінками фізики», «Фізика і ми», участь у якій взяли учні І – ІІІ курсів. Учасники гуртка «Фізика навколо нас» під керівництвом викладача фізики та астрономії Руснак Т.А. підготували для розгадування цікаві кросворди та ребуси .

   02.04.2019 р. для учнів І курсу відбувся квест «Цікава фізика та астрономія». Команди груп № 3, №4, №5 гідно змагалися за перемогу. Під час квесту перемога переходила від однієї команди до іншої. Кульмінаційним моментом став останній крок, в результаті якого перемогу виборола команда учнів групи № 3.

   02.04.2019 р. учні ІІ-ІІІ курсів у супроводі викладача фізики Руснак Т.А. та майстрів в/н відвідали музей робототехніки та планетарій, де ознайомилися з історією розвитку радіотехніки та телебачення, різними дослідженнями у світі радіоелектроніки та роботехніки, а також мали нагоду провести окремі експерименти. Екскурсія-дослідження світом космосу, сонячної системи та зоряного неба з його сузір’ями стала особливо цікавою для учнів.

    У середу, 03.04.2019 р., учні І курсу гр. №3 у супроводі викладача фізики Руснак Т.А. та майстра в/н Андрейчук І.С. відвідали Чернівецький музей авіації та космонавтики, де мали нагоду ознайомитись з історією повітроплавання від перших спроб використання апаратів для дослідження незвіданих людиною районів Землі до сучасних досягнень аеронавтики, з експозицією поштових марок і листівок про експедиції на Північний полюс під керівництвом Руала Амундсена та Умберто Нобіле, трагедією дирижабля «Італія», переможною арктичною одісеєю дирижабля «Граф Цепелін». Особливо цікавою для учнів стала експозиція, присвячена космічним дослідженням, польоту в космос на космічному кораблі-супутнику «Восток» 12 квітня 1961 року Юрієм Гагаріним, польотам космонавтів Г.Тітова, А.Ніколаєва, П.Поповича, В.Биковського та першої жінки -космонавта – В Терешкової.

   У четвер, 04.04.2019 р., учні ІІ курсу, що навчаються за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», відвідали фізичний факультет ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Завідуюча лабораторії Годованюк М.В. познайомила учнів із магнітними особливостями речовин, електризацією, магнітною індукцією, а також мали нагоду здійснити і пояснити окремі досліди.

   Завершальним етапом тижня стали гарні результати учнів у дев’ятій Міжнародній природознавчій грі «Геліантус»: 10 дипломів ІІІ ступеня, 4 дипломи переможця на шкільному рівні, 3 грамоти з хімії, 3 - з фізики, 1 - з географії.

    Вітаємо Переможців!